top of page
potisk-textilu-polyprint.png

Často kladené otázky

 • Kolik tonerů tiskárna PixPrinter WHITE Multi vlastně obsahuje?
  Modely i540 a i540 obě obsahují 4 pozice. Standardně jsou dodávány v konfiguraci CMYW (tedy s bílým tonerem) + je součástí dodávky také černý toner navíc. Ten je možno jednoduše vyměnit místo bílého toneru, pokud tiskárnu chcete používat pro běžný tisk. Pokud se rozhodnete tisknout například sublimačními tonery (CMYK), jednoduše vyjmete výchozí tonery CMYW a do stejných pozic vložíte tonery sublimační. Stejně postupujete, pokud se rozuhodnete pořídit si fluorescentní svítivé tonery (CMY). Bílý toner již je automaticky fluorescentní. Pokud si dokoupíte čirý lak, je potřeba jej vložit do pozice místo černého toneru. Černý toner je pak automaticky míchán z CMY - stejně jako při konfiguraci tiskárny CMYW. Aby vše bylo uživatelsky jednoduché a fungovalo na několik kliknutí, o vše se automaticky stará dodávaný RIP software, který je součástí dodávky každé tiskárny.
 • Jaké jsou hlavní rozdíly mezi modely i540 a i550?
  Rozdíly jsou následující : 1. Tiskárna i550 je navíc vybavena 4.3" pohodlným elegantním dotykovým plnobarevným sklopným displayem. Veškeré ovládání tiskárny je snažší a veškeré signalizace vidíte na velkém displayi. Oproti tomu tiskárna i540 je vybavena 2.7" LED integrovaným jednoduchým displayem. 2. Tiskárna i550 je dodávána s pěti plnohodnotnými tonery (3000 stran) - CMYW+K (Cyan, Magenta, Yellow, White + Black). Tiskárna i540 rovněž obsahuje 5 tonerů, ale jsou startovací - s nižší kapacitou (CMY 1500 stran, W 3000 stran, K 2500 stran). Navíc do tiskárny i540 není možno dokoupit vysokokapacitní XL inkousty pro ještě nižší náklady na tisk. Pokud to myslíte s tiskem vážně, doporučujeme rozhodně model i550.
 • Jaké je hlavní využití tiskáren i540 a i550?
  Vzhledem k tomu, že se může při dokoupení příslušených tonerů jednat o systém 6v1, jedná se skutečně o víceúčelové zařízení s celou řadou tiskových možností. To vše v kompaktním stolním provedení A4 tiskárny. Tiskárna je dodávána ihned s pěti tonery CMYW+K, tedy rovnou můžete tisknout na tmavé povrchy, ale také tiskárnu používat v CMYK módu jako běžnou tiskárnu na papír, grafické papíry, apod. Dalším zajímavým využitím je sublimace - můžete velmi jednoduše nahradit inkoustovu sublimaci a tisknout hrníčky, puzzle, podložky pod myš, 100% polyester a další předměty vhodné pro sublimaci. Nemusíte tak již mít několik tiskáren, každou pro určitou aplikaci, jednoduchou výměnou tonerů máte sublimační tonerovou tiskárnu, která nevyžaduje žádnou údržbu (žádné zasychání trysek, apod.). Dalšími možnostmi jsou tisk čirým tonerem nebo bezpečnostním tonerem - využití pro lakování, tisk vstupenek, apod. Využití jsou skutečně široké - od tisku vizitek, pozvánek, letáků, bannerů přes tisk na textil, včetně černých podkladů až po sublimační tisk. Vše v jedné tiskárně!
 • Skutečně sublimační tonery nahrazují inkoustovou sublimaci?
  Ano! V tom je celý systém PixPrinter WHITE Multi unikátní - máte 6 řešení v jednom. Sublimační tonery disponují výhodou, že se jedná o suchý prášek, tedy nijak nezasychají, jsou bezúdržbové a můžete tisknout na všechny sublimační předměty jako u inkoustové sublimace (keramika, plechy, 100% polyester, puzzle, podložky pod myš, apod.) Navíc oproti sublimačním inkoustům tonery vydrží řadu let (inkousty typicky mají datum spotřeby 12 měsíců). Výsledky tisku jsou srovnatelné. Navíc díky RIP softwaru, který je součástí docílíte věrohodné a živé barevnosti. Zásadním aspektem je také rychlost tisku - PixPrinter White Multi vytisne až 26 stran/min., je až 10x rychlejší než inkoustový tisk. Sublimační tonery Vám nabízí výhody sublimace s rychlostí ajednoduchostí toneru. Již žádné zasychání inkoustových tiskáren a pomalý tisk. Sublimační toner je revoluce v potisku předmětů!
 • K čemu je volitelný čirý lak?
  Do obou modelů tiskáren (i540 a i550) lze volitelně dokoupit čirý toner. Jedná se o transparentní lak, pomocí kterého můžete vytvářet speciální efekty, jako parciální lakování, tisk čirým lakem na tmavé grafické kartony, apod. Do tiskárny se vkládá místo černého/bílého toneru. Pokud tedy budete chtít například tisknout zárověň bílým tonerem a zároveň lakovat, je potřeba provést tisk na 2 průjezdy tiskárnou. Rovněž lze tisknout stejně jako bílý toner čirý lak první jako podtisk nebo poslední jako přetisk.
 • K čemu slouží fluorescentní tonery?
  Při dokoupení setu CMY fluorescentních tonerů můžete vytvářet velmi atraktivní "svítivé" grafiky, které se navíc výrazně a zářivě rozsvítí pod UV světlem. Možno tisknout jak na textil, tak na pevné předměty. Bílý toner již je automaticky fluorescentní, proto se dokupují pouze FLUO tonery CMY. Chete nabídnout opět něco netradičního? Fluorescentní tonery toto nabízejí.
 • Jak funguje volitelný bezpečnostní toner?
  Tento speciální žlutý toner obsahuje RF částice, které lze detekovat čtečkou. Pokud část grafiky natisknete žlutým tonerem, pomocí speciální čtečky, kterou rovněž naleznete v našem sortimentu, můžete detekovat, zda tiskovina je pravá. Ideální pro důležité dokumenty, vstupenky, apod. Můžete tak nabízet tisk speciálních tiskovin s jistou úrovní zabezpečení.
 • Má smysl dokupovat volitelný software SmartCut?
  Volitelný software SmartCut Vám umožní na A4 tiskárně tisknout např. A3 motivy. Principem softwaru je ve vhodném místě rozdělit pomocí speciálního algorytmu grafiku na 2 části, aby spoj následně téměř nebyl k rozeznání. Pokud tedy například na XXL tričko chcete natisknout A3 motiv, pomocí tohoto softwaru jednoduše grafiku připravenou na A3 rozdělíte na dvě A4, které vytisknete na Vaší tiskárně i540 nebo i550. Jelikož je spoj vytvořen ve vhodných místech, není po zažehlení na textil v podstatě viditelný.
 • Kde můžu nakoupit spotřební materiály do těchto tiskáren?
  Veškeré spotřební materiály nakoupíte pohodlně v našem e-shopu POLYPRINT STORE. Dokupovat budete zpravidla tonery a transferové papíry Laser Image - pro tisk na textil, pevné předměty, pro výrobu dočasného tetování, apod.
 • Je možno tisknout samolepky s podtiskem bílým tonerem?
  Samozřejmě, sami si volíte zda je bílá tištěna jako první nebo na závěr. Vše při jednom průjezdu tiskárnou! Můžete tak tisknout syté motivy podtištěné bílým tonerem na čirá média jako samolepky, okenní bannery, apod.

Napište nám nebo zavolejte, rádi Vám zašleme ukázkový set možností této revoluční technologie. Po dohodě Vám ukážeme tisk také osobně v našem showroomu. 

Rozšiřte své výrobní možnosti!

Pořiďte si tiskárnu PixPrinter WHITE Multi ještě dnes!

bottom of page